מה אתה דורש להבין לגבי מינון התרופות של חיית המחמד שלך

הוסף את השיתוף של כפתורי כפתורים ל- facebookfacebookfacebookshare ל- twittertwittertwittershare ל- pinterestpinterestpinterestshare to moreaddthismore

בני אדם כמו גם כלבים היו חברים טובים לפחות חמש עשרה אלף שנה. יתכן שהחיים כל כך קרובים לכל אחד אחר במשך כל כך הרבה זמן עורר קווי דמיון בתכונות ספציפיות כמו גם במחלות ספציפיות. השמנת יתר, תת פעילות של בלוטת התריס, הפרעה כפייתית אובססיבית, הפרעות פאניקה, כמו גם סרטן ספציפי נצפו אצל שני הכלבים כמו גם בבני אדם בקצב גבוה יותר מאלה שנראו בזאב הפועל פראי כמו גם אין קשר אנושי. למרות שכמה מתנאים דומים אלה עשויים להיות בעלי פתרונות דומים בחיות מחמד כמו גם בבני אדם, חשוב לציין כי מינון התרופות המשמשות בבני אדם כמו גם אצל כלבים עשוי להשתנות מאוד. השבוע מליסה סלינגר, המתאמנת הרוקחת שלנו מאוניברסיטת נובה דרום -מזרח, תספק דוגמא להבדל במינון לאחת התרופות הבולטות ביותר המשמשות הן ברפואה אנושית והן גם וטרינרית.

תת פעילות של בלוטת התריס, המצב בו בלוטת התריס אינה יוצרת הורמון מספיק בלוטת התריס, מתרחש אצל שני הכלבים וגם בשומרי האנוש שלהם כאחד. בדיוק כמו אצל אנשים, המצב מטופל על ידי החלפת ההורמון חסר הסוג הסינטטי המובן כמו לבוטרוקסין, המוצע על ידי שם המותג סינטרואיד ברפואה אנושית כמו גם סולוקסין ברפואה וטרינרית.

בעת מילוי מרשמים המיועדים לחיות מחמד, מומחי בריאות כמו גם אחרים שמבינים את המינון האנושי של תרופה זו מופתעים לפעמים או מודאגים מההבדל במינון עבור חיות מחמד לעומת עמיתיהם האנושיים. אמנם בממוצע, מינון הלבוטיירוקסין בבני אדם עשוי להיות סביב 0.1 מ”ג, אך כלב סיביות כמו 10 קילו עשוי לרשום את אותו מינון של 0.1 מ”ג בדיוק. על בסיס משקל, זה בערך 0.01 מ”ג לכל פאונד בכלב לעומת 0.001 מ”ג לכל פאונד באדם, או הבדל פי עשרה! אמנם זה אולי נראה כמו מינון גבוה עבור הכלב, אך הבדלים במטבוליזם בין סוגים מאמתים את המינון הגבוה יותר. הבנת ההבדל הזה במינון עשויה להפחית את האפשרות לעשות שגיאה על ידי פוטנציאל מינון המינון הווטרינרי. כשמסתכלים על מנה של 1 מג ‘(מעולם לא נראית בבני אדם) במרשם מרשם, היא עלולה להתבלבל במהירות עם המינון של 0.1 מגה שהוא מנה אופיינית במיוחד לבני אדם.

על מנת להקטין את האפשרות של כל סוג של טעויות מלהתרחש, זה תמיד מושג נהדר לשאול את הדאגות הווטרינר או הרוקח שלך לגבי מצב חיית המחמד שלך, שם התרופה שנקבע, המינון שנקבע, התדר של ניהול, כמו גם כל סוג של דאגה אחרת שיש לך בדיוק כיצד להשתמש בתרופה שיש לתת. חשוב להעלות כל סוג של חששות שיש לך, כמו גם להפוך את הספציפית שאתה מבין לחלוטין כמו גם נוח עם התשובות שאתה מקבל. כמו תמיד, רוקח 1800Petdds שמחה להגיב על כל סוג של תרופות הקשורות לחששות שעשויים להיות לך.

טיפול מתאים בהיפותירואידיזם עם סולוקסין או הגרסה הגנרית Levothyroxine יכול לסייע להחזיר בריאות ובריאות לכלבך, כמו גם לאפשר לחבר היקר שלך באינטרנט חיים מאושרים כמו גם בריאים כחלק ממשפחתך.

תרופות לחיות מחמד