מחקר חדש מגלה שכלבים עשויים למצוא מלונות מרגשים

מחקר חדש מגלה שכלבים עשויים למצוא מלונות מרגשות

עודכן לאחרונה ב -18 באפריל 2019 על ידי דליפות גורים 1 תגובה
אני חושב שכולנו מרגישים אשמה כשאנחנו צריכים להשאיר את הכלבים שלנו מאחור במהלך החופשה, אבל מחקר חדש מצא שאולי שהות במלונה אינה רע – חלק מהכלבים מוצאים את זה די מרגש.

איקס

המחקר מגלה שכלבים עשויים למצוא מלונות מרגשות
כולנו מרגישים אשמה כשאנחנו משאירים את הכלב שלנו להיות במלונה בזמן שאנחנו עוברים לחופשה. מחקר חדש מציע כי כלבים עשויים שלא להדגיש על ידי מלונות, הם עשויים למצוא את זה למעשה מפתה. המחקר החדש שפורסם בכתב העת Physiology and Behaviors עולה כי חברינו לכלבים עשויים למעשה להתענג על שהייה קצרה במתקן העלייה למטוס.

המחקר מדד את התגובות של 29 כלבים שונים. הם כיוונו לבחון היבטים שונים של רווחת הכלבים הן פיזיות והתנהגותיות, כדי לבסס קו בסיס של מה שהיוו רווחת כלבים טובה. הבדיקות הגופניות כוללות יובש עור, חום גוף וכמות המזון שנאכל. אינדיקציות התנהגותיות היו ליקוק שפתיים, פיהוק, טלטול וחוסר שקט. הם גם חקרו הורמוני מתח (סטרואידים) ואדרנלין.

המחקר מצא כי לכלבים יש רמות גבוהות יותר של עוררות, אף קר יותר והיו פעילים הרבה יותר במלונות מאשר כשהיו בבית. ההנחה הייתה כי חוויית המלונה הולכת להראות רמות מתח גבוהות יותר עבור הכלב. בהתחשב בחוסר היכולת לחיזוי של שגרות, רמות רעש ומחקרים קודמים במגע חברתי מצביעים על כך שהמלונה היא מקום מלחיץ מאוד עבורך, אך נראה כי ההפך הוא הנכון.

החוקרים מצאו כי קורטיזול בשתן – הורמון מתח המופרש לאחר שהופעלה אחת ממערכות תגובת המתח העיקריות הייתה גבוהה יותר במסגרת המלונה. נמצא כי רמות הקורטיזול גדלות לאחר האימון וההתרגשות, ויכולות לשמש כאינדיקטור לעוררות. הסיבה הרגשית לרמות הגבוהות יותר של קורטיזול עומדת לדיון. קריאטין, מוצר הפסולת שנוצר על ידי יחסי כבד היה גם גבוה יותר במסגרת המלונה.

לכלב יש עוררות גבוהה יותר בתוך הגדרת המלונה, אך זו לא בהכרח תגובה ללחץ חריף. החוקרים מצאו רמות גבוהות יותר של עוררות בתוך מלונות, אך ההנמקה הרגשית שמאחוריה אינה מעורפלת, זה לא בהכרח בגלל שהכלב נלחץ בסביבתו, זה יכול להיות פשוט בגלל ההתרגשות והעוררות הנוספת בסביבה חדשה.

עדיין יש צורך במחקר נוסף, אך נראה כי תוצאות ראשוניות מרמזות על כך שכלבים לא תופסים שעליו במלונה כמתח סטרס שלילי. חלקם עשויים למצוא את שינוי הנוף מרגש, לפחות בטווח הקצר. אז בפעם הבאה שאתה מתכנן מפלט ואתה מתחיל להרגיש רע בהשאיר את פידו מאחור זכור שהוא עשוי למצוא את הסיכוי של מלונות מרגשות. קרא הרבה יותר ב- Dailymail.

צילום: רוברט ואן ריין /סוניאסו

קריאה מומלצת:

מדוע כלבים לוקחים כל כך הרבה זמן לקקי?

גן כלבים מוטציה עשוי לעזור בטיפול בעיוורון

כלבים מניעים את הבעלים להתעמל