5 דרכים לעזור לכלב שצליל בלילה

5 דרכים לעזור לכלב שצליל בלילה

עודכן לאחרונה ב- 17 באוקטובר 2017 על ידי גורים דליפות 6 תגובות
אם פגשת את לייקת הכלב שלי במהלך היום לא יהיה לך מושג שיש לה דלקת פרקים. היא הייתה רצה בשמחה 5 מיילים, לטייל בהר או לשחות במשך 7 שעות רצופות. וזה מה שמקשה על דלקת פרקים לניהול – היא עדיין רוצה לעשות את כל הדברים האלה במהלך היום, אבל אני לא יכולה לתת לה.

איקס

אני צריך להגביל את התרגיל שלה כל יום ויום. אם אני לא אעשה זאת, היא תסבול מכאבים בהמשך, ואף אחד לא רוצה לראות את הכלב שלהם מכאבים.

אם היא תבריח את הדלת וממריאה אחרי ארנב היא הולכת לסבול מכאבים אחר כך. ספרינט מהיר אחד הוא כל מה שנדרש כדי לאמלל את הלילה שלה.

קשה ככל שאני מנסה לנהל את פעילויות הכלבים שלי במהלך היום תקלות קורות. במקרים מסוימים זה ספרינט מהיר אחרי ארנב, בפעמים אחרות זה בריח בלתי צפוי במדרגות.

מדוע כלבים צולעים בלילה?

כלבים שיש להם דלקת פרקים יכולים להיות מאתגרים לניהול מכיוון שהכאב שלהם אינו בהכרח נוכח במהלך היום. לעתים נדירות הכלבים שלי מציגים סימנים במהלך היום, זה בלילה בו התסמינים שלה יוצאים.

אם הכלב שלך סובל מדלקת פרקים (במיוחד דלקת מפרקים ניוונית) וצולעות בלילה זה כנראה בגלל אחד הדברים הבאים:

כאב מפעילות רבה מדי

קשיחות מפעילות

טמפרטורות קרות יותר

עכשיו זה מה שמקשה על דלקת פרקים כל כך קשה לניהול – יותר מדי פעילות גופנית מעוררת כאב, מעט מדי הופך אותם לקשיחים. מציאת שגרת האימונים היומית הטובה ביותר עבור הכלב שלך היא המפתח.

תרגילי השפעה נמוכים ושמירה על משקל בריא עוזרים להפוך את דלקת פרקים לניהול הרבה יותר. הם שומרים על חיתוך הכלבים שלך שמפחית לחץ נוסף על המפרקים שלהם, ותרגילים אלה עוזרים לשמור על שרירי הכלבים שלך חזקים.

משחקי הליכה, שחייה ומשחקי פנים הם תרגילים נהדרים לכלבים עם דלקת פרקים. הימנע מפעילויות מאומצות שמפעילות לחץ רב על המפרקים שלהן כמו משחק פריסבי או ריצה קלה.

שמירה על משקל בריא הופכת דלקת פרקים לפשוטה יותר לניהול.

כיצד לעזור בניהול כאבים בכלב שצלם בלילה

למרות כמה מאמץ אני מנסה לשמור על ההשפעה הנמוכה של לייקה לאורך כל היום, עדיין יש לנו לילות שבהם היא סובלת, במיוחד במהלך החורף. לילות שבהם קשה לה לקום על הספה, ולילות שבהם היא צולעת. להלן 5 שיטות בהן אתה יכול להשתמש כדי לעזור בניהול כאבי דלקת מפרקים של הכלבים שלך.

1. דבר עם הווטרינר שלך על אפשרויות תרופות נגד כאבים

אני יודע שיש הרבה מאמרים בחוץ שאומרים שאתה יכול לנהל את הכלבים שלך דלקת מפרקים באופן טבעי. זה בסדר, אבל במקרה שלנו השיטות האלה לא הספיקו. ניסינו ארבע אפשרויות הוליסטיות שונות, אך למרבה הצער הם לא עבדו עבורנו. במקום לראות את הכלב שלי בכאבים באותם לילות מחוספסים אני נותן לה תרופות נגד כאב מרשם במידת הצורך.

כשאתה מטפל במחלה כרונית כמו דלקת פרקים אתה צריך להבין שימים מסוימים יהיו גרועים יותר מאחרים. אותם לילות שבהם הכלב שלך צולע וכאבים – אלה הלילות שבהם אתה משתמש בתרופות כדי להקל על כאבי הכלבים שלך.

גם תרופות נגד כאבים אינן דבר שצריך לתת מדי יום. בחרנו ב- NSAID (תרופה אנטי-דלקתית לא-סטרואידית) המסייעת בהפחתת דלקת ולהקל על הכאב שאנו נותנים את לייקה בלילות הרעים האלה. אמנם יש כמה השפעות צדדיות פוטנציאליות שהיינו צריכים לשקול את היתרונות של הסיכון לעומת היתרונות, והווטרינר שלנו סייע לנו לבוא עם רשימת דברים שצריך להשגיח עליהם.

כאשר זה נוגע לתרופות כאב יש הרבה אפשרויות. דבר עם הווטרינר שלך על אילו תרופות מתאימות לכלבך.

קיימות הרבה אפשרויות תרופות לדלקת פרקים. דבר עם הווטרינר שלך כדי למצוא את זה שהכי טוב לכלבך, וזכור לשאול על תופעות הלוואי הפוטנציאליות.

2. נסה כמה תוספי גלוקוזאמין

אם יש תוסף אחד שידוע שהוא עובד היטב עבור דלקת פרקים זה גלוקוזאמין. ראיתי שיפורים בעת השימוש בהם, אך למרבה הצער עדיין לא מצאנו מותג שעובד נהדר לטווח הארוך.

הבעיה שמצאתי עם גלוקוזאמין היא שהם עובדים ממש טוב במשך כמה שבועות ואז נראה שהם מתכווצים. אתה עובר למותג חדש ואותם דברים קורים. הם עובדים טוב כמה שבועות ואז מתכווצים. ניסינו 7 מותגים שונים אבל לכולם היו השפעות מוגבלות לאחר חודש -חודשיים.

אמנם גילינו שהם עובדים זוכרים שיש המון מותגים שם בחוץ, והתוצאות שלך ישתנו. לכלבים עשויים להיות תוצאות נהדרות עם מותג אחד, ואף אחד מהם עם אחר. וזה לא נדיר שמותגים יאבדו את יעילותם לאחר זמן מה.

כדי לאמוד את היעילות של גלוקוזאמין הייתי ממליץ לרשום הערות. תן לכלב שלך את התוסף בבוקר ואז לשמור על הכלב שלך בלוח זמנים שגרתי למשך 10 – 14 יום; אותה הליכה, אותו מחזה, אותן פעילויות. בלילה (או כאשר הכלב שלך נוטה להיות נוקשה או צליעה) לרשום בסולם של 1-10 עד כמה נראה כי הכלב שלך מסתדר.

אחרי כמה שבועות הסתכלו אחורה ובדקו אם התבוננתם בפוזיטיבי כוללnullnull