הטיפול בחתלתולים נטושים

הגדלת חתלתולים נטושים יכולים להיות מאתגרים, אולם זה יכול להיות גם מתגמל במיוחד. בהתאם לגילם, חתלתולים שננטשו או נדחו על ידי אמם, או שאמא שלהם מתה, מאי דרישה להרים יד.

באופן אידיאלי, חתלתולים צריכים להיות עם אמא שלהם עד שהם לפחות בני חמישה או שישה שבועות. ככל שהם יכולים להניק זמן רב יותר, כך ייטב. חתלתולים צעירים דואגים את חלב אמם לא רק לתזונה, אולם כמו כן להשיג נוגדנים חשובים שיגנו עליהם מפני מחלה בהמשך החיים. מכיוון שלחתלתולים יתומים אין הגנה זו, הם יכולים להיות פגיעים במיוחד למחלות.

העמידה בהנחיות יכולה לסייע לכם לטפל בגורים נטושים.

לקבוע את גיל הגורים

גורים פוקחים את עיניהם כשהם בני שבע עד ארבעה עשר יום. תן לווטרינר לבדוק את החתלתולים בהקדם האפשרי כדי לקבוע את גילם כמו גם לקבוע כל סוג של בעיות בריאות ובריאות בולטות. הווטרינר שלך יכול גם להעריך את מצב ההידרציה של הגורים כמו גם ליזום טיפול מתאים במידת הצורך.

שמור על חתלתולים חמים

אם החתלתול שחולץ מרגיש קר, חימם אותו בזהירות על ידי הנחתו מתחת לבגדיכם ליד עורכם, או על כרית חימום עטופה במגבות כמו גם מוגדרת על התפאורה הנמוכה ביותר. אל תאכיל חתלתול עד שהוא חם. אם טמפרטורת הגוף של החתלתול נמוכה באותה מידה, הוא לא יוכל לעכל אוכל כראוי. חתלתולים מתחת לגיל שלושה שבועות לא יכולים לנהל את חום גופם, לכן הקפידו להמשיך ולחמם אותם.

הזנת גורים יתומים

חלב פרה אינו מספק תזונה מספקת לחתלתולים, כמו גם לחתולים חסרים האנזים לעכל אותו כראוי כך שהוא יגרום לשלשול. קבל מחליף חלב חתלתול כמו גם בקבוק סיעוד, טפטפת עיניים או מזרק. אם אתה משתמש בבקבוק סיעוד, היה מודע לכך שחתלתולים לא יוכלו למצוץ את החלב עם הפטמה הקטנה; תדרישה לתפוס את הבקבוק בזמן שהפטמה נמצאת בפה של החתלתול.

מחממים את מחליף החלב במים חמים לפני האכלה. במהלך האכלות הראשונות מאוד, חתלתולים ייקחו רק כמויות מועטות במיוחד, כמו גם שתדרישה להאכיל אותם כל כמה שעות. אתה יכול להגביר את משך הזמן בין האכלות לאט כאשר החתלתולים מתחילים לאכול כמויות גדולות יותר.

בגיל כשלושה שבועות תוכלו להתחיל להאכיל כמויות קטנות של אוכל משומר משומר. להיות מוכנים לכך שזה יהיה לא מסודר שכן חתלתולים מגלים לאכול בעצמם; בהתחלה רוב האוכל עשוי להסתיים במקום בתוך החתלתול! הפחיתו לאט לאט את כמות המים שתוסיפו לאוכל עד שהם אוכלים אותו ללא מדולל. כאשר החתלתולים אוכלים את האוכל המשומר בעקביות, אתה יכול להפסיק להאכיל את מחליף החלב.

לעורר חתלתולים לאחר כל האכלה

מכיוון שאין חתול של אמא שתבצע את המשימה לנקות את החתלתולים לאחר הארוחות, תדרישה לעורר את החתלתולים להיפטר מהם לאחר כל האכלה. השתמש ברקמה רטובה חמה או חתיכת כותנה, כמו גם נגב בזהירות את הפתחים האנאליים. החתלתול צריך להשתין או לדפוק מייד. יבש בזהירות את החתלתול לאחר חיסול.

אימוני קופסאות מלטה

ברגע שהחתושים מתחילים להסתובב כמו גם מתחילים לבדוק את סביבתם, לספק מגש מלטה דו צדדי עם מעט מלטה. אינסטינקט בדרך כלל ינחה אותם לשריטה. כאשר הם מתחילים להשתין כמו גם להפיץ את צרכיו בעצמם, אתה יכול להפסיק לעורר אותם לאחר כל ארוחה.

בריאות

היזהר מחתלתולים שעושים “גרוע”. אם חתלתול קטן יותר מהאחרים במלטה שלו או שהוא לא נראה ערני או פעיל, קח את החתלתול לווטרינר שלך. חתלתולים צעירים יכולים להיות שבריריים, כמו גם התערבות מוקדמת עשויה להציל את חיי החתלתול.

צפו בכל סוג של סוגיות בריאותיות ובריאות פוטנציאליות כמו שינויים בדפוסי שתן או הטרדה, פריקת עיניים, אף או אוזניים, כמו גם טפילים. זה בדרך כלל מושג נהדר שהווטרינר שלך יבדוק מדגם צואה כאשר החתלתולים הם בני ארבעה שבועות.

למידע נוסף כמו גם עשירים של משאבים גדולים על טיפול בגורים יתומים, היכנסו לאתר Woman Kturing Women.

מאמר זה פורסם במקור ב- Answers.com, וכן פורסם מחדש באישור.

אינגריד קינג

תוכן העניינים
לקבוע את גיל הגורים
שמור על חתלתולים חמים
הזנת גורים יתומים
לעורר חתלתולים לאחר כל האכלה
אימוני קופסאות מלטה
בריאות

אתה יכול להיות כמו:
גמילה חתלתולים מאמא שלהם

מחליף חלב זנב לחתלתולים

MEWS כמו גם NIP

«Mews וגם
מדריך תערובות מאוזנות להאכלה גולמית: דה-מיסטה תוויות מזון לחיות מחמד »

4 הערות על טיפול בגורים נטושים

קוני – זנבות מהחתלתולים האומנה אומרת:

4 באפריל 2018 בשעה 10:55 בבוקר

באופן אידיאלי, חתלתולים צריכים להיות עם אמא שלהם 12-16 שבועות. 5-6 שבועות הוא המינימום החשוף המוחלט. קצת ערכהnull