לדבורה או לא לדבורה … זו השאלה המוצגת לווטרינרים של ימינו

(סן אנטוניו) ביום ראשון, 7 באוגוסט – דבורי דבש עשויות שלא לספק אהבה ללא תנאי, וגם לא יסייעו במאמצי הצלה כלשהם. עם זאת, בעלי חיים אלה חולקים את אותו הצורך בטיפול הבריאותי כמו חיות המחמד האהובות והארבע רגליים שלנו. למעשה, מנהל המזון והתרופות דורש זאת.

“דבורים הן חרקים, אך מעט וטרינרים מבינים שהם גם מסווגים כחיות מזון,” אמר ד”ר דון הוניג, בעלים משותף של ייעוץ וטרינרי אחד. “ינואר הקרוב, ה- FDA יאכוף כללים חדשים לגבי דבורי דבש ומרשמים. זו הזדמנות חדשה עבור וטרינרים, ועלינו להשתמש בצורך בחינוך. ” ד”ר הוניג יהיה וטרינרים מאיר עיניים לגבי חיית המזון “החדשה” הזו בכנס השנתי של האיגוד הרפואי הווטרינרי האמריקני (AVMA), 5-9 באוגוסט, בסן אנטוניו.

החל מיום 1 בינואר 2017, אנטיביוטיקה המשמשת את הדבוראים כבר לא תהיה זמינה ללא מרשם. במאמץ להתייחס לחששות עם עמידות לאנטיביוטיקה, ה- FDA קבע כי כעת יהיה צורך להזמין אנטיביוטיקה המשמשת לטיפול במחלות דבורים נפוצות על ידי וטרינר באמצעות הנחיית מרשם או הזנה וטרינרית (VFD). דבורים לא יכולים עוד לאבחן ולטפל בבעיות הדורשות אנטיביוטיקה ללא וטרינר מורשה.

על פי www.honey.com, ישנם 115,000 עד 125,000 דבורים ברחבי ארצות הברית הפועלות בענף מיליארד הדולר. השותפות של הדבורה הודיעה שסקרו דבורים ומצאה כי רק 1/14 משתמשים כיום בתרופות. “מרבית הדבורים לא יושפעו משינויי ה- FDA”, אמר ד”ר כריס קריפס, הבעלים המשותף של Betterbee. “אבל יחד עם זאת, רוב הווטרינרים האמריקניים לא יודעים על דבורים או על מחלותיהם. יש לנו פער למילוי. ” ד”ר קריפס מדבר גם בוועידת AVMA על המנדטים החדשים.

Betterbee מוכרת אספקת דבורים באופן מקוון ובחנות שלה בניו יורק העתיקה ומהווה מקור לחינוך בביקורתיות בסיסיות לניהול מתקדם וגילוי מחלות; אך כמו הרוב המכריע של פרקטיקות וטרינריות, העסק אינו מספק כיום שירותים קליניים לדבורי דבש. אז מי הולך לעלות לבוא ב -1 בינואר?

בתחילה, “עליונות צעד” וטרינריות עלולות להיות מפותלות יותר לעבר וטרינרים בפרקטיקות גדולות, שכבר משלבות מודל עסקי של מעבר לחולים ולא להפך. ד”ר. הוניג וקריפס מסכימים שניהם כי וטרינרים המעורבים יהיו בעלי זיקה לדבורים ורצון לקבל את החינוך הדרוש. “וטרינרים תמיד בחרו בעצמם באילו נושאים הם רוצים להתעמק ואילו בעלי חיים הם יתמחה בתרגול שלהם,” אמר ד”ר ד”ר ד”ר הוניג. “תכניות לימודים מתפתחות, אך הגורם המשותף הוא תמיד עומד בסטנדרטים של הטיפול.”

על מנת לכתוב VFD, הווטרינר צריך גם להקים קשר וטרינרי לקוח חולים, או VCPR. כפי שהסביר ד”ר הוניג, וטרינר לא יכול “להתקשר” מרשם לדבורים. על פי מסמך ההנחיות של ה- FDA, זה צריך להיות VCPR המוגדר על ידי המדינה או הפדרלית בו וטרינר עוסק עם לקוח כדי לקבל אחריות על קבלת החלטות לגבי בריאות בעלי חיים ויש לו מספיק ידע על המטופל מכוח בדיקת מטופלים ו /או ביקורים במתקן בו מנוהל המטופל. זה יכלול ביקור בחצר הדבורים שבמהלכו וטרינר בוחן רישומי טיפול, פותח אחוז מהכוורות ומעריך את בריאות המושבה. תאריך התפוגה של ה- VFD אינו יעלה על שישה חודשים.

עם המילה מאז 2013 בנושא שינוי תקנות ה- FDA, ד”ר קריפס הפיל שיחות מבתי ספר לרפואה וטרינרית באוניברסיטת קורנל ובאוניברסיטת מיסיסיפי. “הדיקנים שמעו על שינויי ה- FDA ורוצים לדעת כיצד הם יכולים לשרת את התלמידים בצורה הטובה ביותר,” אמר ד”ר קריפס. “דבורים היו בתכנית הלימודים בתכנית הרפואית הווטרינרית באוניברסיטה האוטונומית הלאומית במקסיקו, כמו גם ברוב התוכניות האחרות מחוץ לצפון אמריקה. אני מצפה מבתי הספר האמריקניים שלנו ללכת בדרך כלשהי. ”

אנטיביוטיקה משמשת גם לטיפול במחלות חיידקים, כמו עבירה אמריקאית (AFB). המחלה המדבקת מאוד הורגת דבורים המתפתחות, עם מיליוני נבגים זיהומיים המיוצרים בכל דבורה מושפעת. כאשר הדבורים מנקות את הכוורת שלהן, הן נושאות נבגים לכל חלקי הכוורת, כולל הדבש ולכוורות אחרות. נבגי AFB כל כך קשים להרוג עד שניתן להפעיל אותם מחדש לאחר 70 שנות אחסון. בדרך כלל משתמשים באש והקרנת גמא-גמא לניקוי כוורות מושפעות.

ד”ר קריפס אמר כי “אם דבמון מתייחסים לכוורות שלהם עם סוכר המורכב באנטיביוטיקה, ניתן לדכא AFB קליני.” “עם האמצעים הרגולטוריים החדשים קיימים, אנו עשויים לראות התחייה של המחלה מכיוון שלא ניתן להעניק אנטיביוטיקה ללא מרשם או VFD, וכמה דבורים עשויים לוותר על למצוא וטרינר כדי לחסוך זמן וכסף. עם זאת, עבור רוב הדבורים הגדולות הוסיפו עלות לווטריםהטיפול ב- Nary יכול להיות די מינימלי לכוורת. ”

תחייה אפשרית עלולה לגרום להרס בעונת האבקה, אמר ד”ר קריפס. נגררים שטוחים מביאים עשרות אלפי כוורות למקומות כמו קליפורניה כדי להאביק שקדים, ומיין לאבקה אוכמניות ותפוחים. פרדסים משלמים עד 200 דולר לכוורת על מנת שהדבורים יישארו לתקופה קצרה כדי להאביק עצים כך שהם מייצרים פירות או אגוזים טובים יותר. זה עסק גדול עם סיכון פוטנציאלי גדול. אם כוורות נגועות מכירות מחלות לאזור מאוכלס בכבדות באופן זמני, “מחלה עלולה להתפשט במהירות ככל שהכוורות עוברות ליבול או לבית הבא”, לדברי ד”ר קריפס.

“זו המציאות,” אמר ד”ר הוניג. “וטרינרים צריכים להתחנך דרך העמותות המקומיות שלנו, במעבדות רטובות ובאמצעות פגישות כמו ועידת AVMA, ובתקווה, מודולי הסמכה של USDA. עלינו להיות מעורבים ברחבי הארץ. זה אתגר והזדמנות בריאותית אחת עבור וטרינרים, שם אנו יכולים לעשות את ההבדל לרווחתם הכללית של בעלי חיים, אנשים וסביבה. אנחנו צריכים לעבוד יחד. ”

למידע נוסף על הוועידה השנתית של AVMA, בקר באתר www.avmaconvention.org. למידע נוסף על הזדמנויות תקשורת בכנס AVMA, ולהירשם כמשתתף בעיתונות, צרו קשר עם מייקל סן פיליפו, מומחה יחסי תקשורת בכיר באבמה, בטלפון 847-285-6687 (Office), 847-732-6194 (Cell) Ormsanfilippo@ avma.org. על חברי התקשורת להירשם ל- AVMA לפני הוועידה כדי לאמת את תעודות העיתונות שלהם ולהבטיח כי תגי העיתונות והחומרים שלהם יהיו מוכנים להם כאשר הם מגיעים. ההרשמה לעיתונות היא בחינם.

# # #

ה- AVMA, שנוסד בשנת 1863, הוא אחד הארגונים הרפואיים הווטרינריים הוותיקים והגדולים בעולם, כאשר למעלה מ- 88,000 וטרינרים חברים ברחבי העולם עוסקים במגוון רחב של פעילויות מקצועיות ומוקדשות לאמנות ולמדע של רפואה וטרינרית.